dostop.si - 10.11.2008
Dan odprtih vrat mladim v Mariboru
Občina je ob Evropskem tednu mladih pozvala vse predstavnike mladih in mladinske organizacije na dan odprtih vrat mladih v Mestni občini Maribor. Javna odprta miza se je pričela v petek, 7. novembra 2008, ob 10.00, kjer so se prestavile številne mladinske organizacije.
V petek se je v Mariboru prvič pričela javna predstavitev organizacij in posameznikov, ki se ukvarjajo s problematiko mladih. V Dvorani Rudolfa Maistra so se zbrale različne mladinske organizacije in predstavniki, ki delujejo na področju mladih, kjer so predstavili svoje programe. Dogodek se je pričel z optimističnim nagovorom podžupana Andreja Verliča, ki je nagovoril vse prisotne k skupnemu sodelovanju in k pozitivnemu reševanju težav, s katerimi se omenjeni srečujejo pri svojem delu. Opozoril je tudi na dejstvo, da trenutno v Mestni občini Maribor še vedno ni urada za mladino, ki naj bi bil v čim krajšem času tudi v Mariboru ustanovljen.
Dogodka so se udeležili:Mladinski kulturni center MKC, Zveza prijateljev mladine MB, Zavod Pekarna, Magdalenske mreže, Infopeka, Zavod PIP (pravno informacijska pomoč), KIT KIBLA; multimedijski center, Center za pomoč mladim MB, Mladinski center Osmica, Mestni mladinski svet MB, Javni sklad za kulturne dejavnosti MB, Mestni mladinski svet MB
Našteti so predstavili svoje delovanje, programe in načrte, ki jih izvajajo, ter dejavnosti, v katerih se povezujejo z ostalimi, oziroma razlikujejo. Mnoge naštete mladinske organizacije se med seboj tudi povezujejo in združujejo svoje moči. Kot plod skupnega sodelovanja v letošnjem letu so se v Mariboru vzpostavile »varne točke« v okviru projekta Otrokom prijazno UNICEF-ovo mesto. »Mariborska mina« združuje osem različnih organizacij, ki nudijo informacijsko točko za mlade v obliki nasvetov, brezplačne pravne pomoči in dostopa do interneta, …
Poleg omenjenih predstavnikov, ki so se udeležili srečanja, na razvoj mladih pomembno vplivajo številna športna društva v Mariboru in Študentska organizacija Univerze v Mariboru (ŠOUM). Vse organizacije se srečujejo s podobnimi problemi, ki jim močno otežujejo njihovo uspešnost in nemoteno delovanje: financiranje, kadri in prostorska stiska. Pri tem pa opozarjajo na nejasno zastavljene kriterije, po katerih potekajo razpisi in se razdeljujejo finančna sredstva. Pozivajo k jasni in javni evalvaciji. Pri tem pa podpirajo novo nastajajoči odlok o mladini, ki bo prispeval k ureditvi statusa mladinske problematike.
Prvo skupno srečanje predstavnikov mladih je potekalo uspešno z upanjem na prihodnje medsebojno pozitivno sodelovanje tako med različnimi organizacijami kot med občino. Alois Pavlin, predstavnik Mestnega mladinskega sveta, je negativno pristopil, saj je raje predstavil svoje negativno kritične poglede in nepripravljenost sodelovanja, kot zastopal svojo vlogo predstavnika Mestnega mladinskega sveta.
Naj zaključim z besedami Tadeje Dobaj, predstavnice Zveze prijateljev mladine Maribor:»Nič o mladih, brez mladih – naj se mlade vpraša.«
Urška BABUDER
petek, november 14, 2008
Naročite se na:
Objavi komentarje (Atom)
1 komentar:
Končno neki:>
Objavite komentar